۱۰ عادت اشتباه که می تواند به سلامت کارمندان آسیب برساند

دانشمندان می گویند نشستن طولانی مدت می تواند به سلامتی ضعیف منجر شود. آنها حتی از این پدیده به عنوان “بیماری نشستن ” یاد می کنند . کمردرد یک مشکل بسیار شایع است زیرا وضعیت ایستا باعث افزایش استرس در کمر ، شانه ها ، بازوها و پاها می شود. به همین دلیل جلوگیری از برخی اشتباهات نشستن و پیروی از توصیه های متخصصان بسیار مهم است.

ما در بیتوته می دانیم که عادات بد نشستن تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد و می خواهیم موقعیتهای نادرست وضعیتی را که ممکن است هر روز هنگام کار پشت یک میز انجام دهیم با شما به اشتراک بگذاریم.

 

۱٫ مانیتور رایانه خود را در سطح چشم نگه نمی دارید:

چشمان شما باید مطابق با نقطه‌ای روی صفحه باشد که در حدود ۲-۳ اینچ (۵-۷ سانتی متر) در زیر بالای مانیتور شما قرار دارد. اگر در این حالت قرار بگیرد ، سرتان را خم نمی کنید. هنگامی که صفحه را در وضعیت صحیح و راحت قرار می دهید ، می توانید اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید. به علاوه ، گردن و پشت شما آسیب نخواهد دید.

 

۲٫ شما شانه های خود را به عقب نمی کشید و یا پشت خود را صاف در برابر صندلی نگه ندارید:

کارشناسان توصیه می کنند که پشت شما با پشت صندلی اداری هماهنگ باشد. شما باید  از خم شدن به جلو خودداری کنید. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که بعد از نشستن برای مدت طولانی احساس خستگی کنید.

 

۳٫ شما پای خود را بر روی زمین صاف نکنید:

وقتی پاهای شما روی زمین صاف است ، بهتر است زانوها را در این زاویه خم کنید. کارشناسان همچنین می گویند خوب است که کفش های خود را دربیاورید، به خصوص هنگامی که کفش پاشنه دارد . اگر صندلی شما را نمی توان در ارتفاع مناسب تنظیم کرد ، از یک پایه برای پاها استفاده کنید.

 

۴٫ انداختن پاها روی هم:

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد عبور پاها از روی هم هنگام کار مضر است. پزشکان می گویند این حتی می تواند منجر به  فشار خون بالا شود. درعوض ، می توانید هر بار که احساس نیاز به انداختن پاها روی هم کردید ، سعی کنید برخی از تمرینات را انجام دهید.

 

۵٫ برای حفظ موقعیت خنثی از تکیه گاه های ارگونومیک استفاده نمی کنید:

بله ، حفظ یک حالت خنثی در هنگام نشستن روی میز کار سخت است. اما در این حالت می توانید از برخی محصولات پشتیبانی ویژه استفاده کنید. آنها واقعاً می توانند به شما در ایجاد عادات بهتر ارگونومی کمک کنند.

 

۶٫ شما صندلی خود را با توجه به نیاز بدن خود تنظیم نمی کنید:

ممکن است ارتفاع صندلی خود را غالبا تنظیم کنید اما هنوز هم تغییرات کمی در این زمینه وجود دارد. فقط “تنظیم” صندلی خود را تغییر دهید تا راحت ترین حالت را برای شما پیدا کنید. و بهتر است از صندلی معمولی استفاده نکنید زیرا نمی توانید آن را تنظیم کنید.

 

۷٫ شما هر ۳۰ دقیقه استراحت نمی کنید:

به گفته منابع پزشکی نشستن برای مدت طولانی می تواند باعث خستگی عضلات شود . پس از گذراندن مدت زمان نشستن با وضعیت مناسب ، هنوز می توانید به موقعیتی متوسل شوید که می تواند برای کمر شما مضر باشد. در این حالت استراحت های مکرر انجام دهید.

متخصصان توصیه می کنند هر ۳۰ دقیقه حداقل زمان استراحت را انجام دهند ، هر ساعت چند تمرین انجام دهید.

 

۸٫ شما ارتفاع صندلی خود را تنظیم نمی کنید بنابراین باسن شما کمی بالاتر از زانوها است:

ارتفاع صندلی خود را طوری تنظیم کنید که باسن باید کمی بالاتر از زانو باشد. اصولاً پاهای شما باید با زاویه ۹۰ درجه خم شود . ممکن است در ابتدا سخت باشد ، اما سعی کنید این وضعیت را تا حد ممکن حفظ کنید.

 

۹٫ شما ارتفاع کمر را تنظیم نمی کنید :

در حالی که روی یک صندلی اداری در پشت یک میز نشسته ایم ، ممکن است موقعیت صحیح بازوها را فراموش کنیم. آنها باید در هر جایی از زاویه ۷۵ درجه تا زاویه ۹۰ درجه در آرنج انعطاف پذیر باشند. متخصصان این موقعیت را نه تنها برای جلوگیری از درد در کمر ، بلکه برای تقویت آن توصیه می کنند.

 

۱۰٫ شما هنگام کار در پشت میز کار خود از هدفون استفاده نمی کنید:

بعضی اوقات در هنگام کار سخت چیزهای زیادی می تواند باعث حواس پرتی شود. کارشناسان موافق استفاده دائم از هدفون نیستند ، اما آنها پیشنهاد می کنند حداقل در حین صحبت کردن با تلفن از هدفون استفاده کنید. اینکار باعث موقعیت یابی صحیح سر می شود و شما را از کمردرد نجات می دهد، به خصوص اگر نیاز به برقراری تماسهای زیادی دارید. با این حال ، متخصصان هشدار می دهند که استفاده از هدفون در تمام مدت کار می تواند شما را از همکاران جدا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *