اشتباه هایی که در مورد نگهداری موهایمان همه روزه ناخواسته دچار میشویم

به گفته دکتر علوی برای داشتن موهای سالم و درخشان بهتر هست این کارها را انجام ندهیم:

شستن موها با آب سرد یا داغ؟

شست و شوی موها با آب داغ : آب داغ برای مو ضرر دارد این هست که چربی مورد نیاز موها را از بین میبرد و گرمایی که دارد وارد منافذ پوست‌ سر میشود ( این چربی برای پوست سر بسیار مفید می باشد میتوان گفت که وظیفه حفظ چربی موها را دارد که آب داغ باعث می شود که این چربی ها از بین برود و ریشه موها صدمه ببیند) و همین امر باعث ریزش موها میشوند . هنگام استفاده از آب در حمام به درجه آب مصرفی دقت داشته باشید . آب ولرم و حتی آب خنک همیشه برای حمام  بهتر است. البته در مورد آب سرد هر قدر که توان ایستادن زیر دوش را دارید استفاده کنید . همین دمای مناسب آب باعث میشود مقدار آسیب رسیدن به موهایتان را کمتر کنید.

چرا رژیم لاغری باعث ریزش مو می شود؟

استفاده از رژیم های سخت لاغری : گرفتن رژیم‌های سخت باعث میشود به اولین جایی که آسیب برسد پوست و موهای شما باشد . مصرف غذاهای سالم با پروتئین زیاد بسیار مناسب است . در واقع پایه و اساس موها از پروتئین می باشد. استفاده از رژیم های غذایی هیچ آسیبی به موهای شما نمیرساند فقط رژیم های نامناسب هست که به شدت باعث ریزش مو و آسیب به موهای شما خواهد شد.

موهای خیس را شانه نکنید

حالت دادن و شانه کردن موهای خیس : موهای خیس بسیار آسیب پذیر و شکننده هستند. یک عادت بسیار اشتباه که در بسیاری ا زافراد دیده میشود برس کشیدن مو و شانه کردن گره‌های مو در حمام و زیر دوش می باشد و دیگری خشک کردن موها با حوله حمام می باشد. در این حالت بهترین راه حل این است که قبل از اینکه حمام بروید موهای خود را شانه و از لخت بودن موها و نداشتن گره مطمین شوید. بعد از حمام بهتر است از حوله نرم برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید و کمتر موها را در حوله بپیچید. به مرور زمان خشک شود بهتر است.

آیا استفاده از حالت دهنده ها باعث ریزش مو میشود؟

استفاده از حالت دهنده ها برای زمان های طولانی : استفاده از حالت دهنده ها برای زمان های طولانی برای موهای شما بسیار ضرر دارد و باعث گره خوردگی های شدید موهای شما میشود و به راحتی موهای شما به حالت اولیه بر نمی گردد. یکی از راههای مناسب برای این مشکل ، استفاده از شامپوهای گیاهی دکتر علوی میباشد چرا که با استفاده از این شامپوها با توجه به دارا بودن نرم کننده های مناسب موهای شما را  بسیار نرم و به راحتی حالت می گیرد.

مصرف سر خود قرص ضد بارداری

مصرف سر خود قرص ضد بارداری: مصرف سرخود این قرص ها ، موهای شما را به شدت ضعیف خواهد کرد. برای افرادی که به آندروژن حساسیت دارند و ندانسته این قرص‌های را مصرف کنند قطعا به ریزش مو دچار میشوند.

نور خورشید به مو آسیب می‌زند؟

قرار گرفتن زیر نور خورشید : اگر زیر نور مستقیم آفتاب موهای شما قرار میگیرد مطمین باشید به موهایتان آسیب شدید وارد میشود . این اتفاق باعث میشود لایه‌های کوتیکول موهای شما ضعیف شوند و موهای شما شکننده و قطعا باعث ریزش موهای شما میشود. بهترین راه برای نگهداری از بافت موهای شما گذاشتن کلاه در زیر نور آفتاب مستقیم میباشد.

شستشوی موها هرچند وقت یکبار خوب و لازمه ؟

شستن سر کمتر از زمان توصیه شده : بهترین زمان شست و شوی موها چند روز یکبار است برای اینکه اگر هر روز این اتفاق بیفتد قطعا شامپو تمام رطوبت موهای شما را از بین میبرد. این باور اشتباه است که هر روز اگر شامپو استفاده نکنیم مشکلی برای موهایمان پیش می آید. ماندن مواد و آلودگی ها و چربیها و خارش پوست سر منجر به بسته‌شدن منافذ پوست سر و چرب شدن سر میشود . برای پیشگیری از این خشکی سر و مو شامپو تقویت کننده مو دکتر علوی پیشنهاد ما به شما می باشد چرا که تنظیم محیط اسیدی و بازی پوست و گردش و خونرسانی عملکرد ساپونین های گیاهی موجود درعصاره ها غیر از پاکیزگی باعث تحریک فولیکول مو وتنظیم چربی پوست میشود که این موضوع برای تقویت موهای شما بسیار مفید و اهمیت ویژه ای دارد.

 

مصرف دارویی : بعضی از داروها مثل داروهایی برای حملات قلبی ، ضد اضطراب ، ضد استرس و.. یا هورمونی ها مثل داروهای تیرویید باعث ریزش مو خواهد شد. این نوع داروها مطمینا روال رشد نرمال موهای شما را متوقف میکند و باعث ریزش موی شما میشود. تغذیه مناسب میتواند راه حلی برای جبران این ریزش مو برای شما باشد و یا تجدید نظر در مورد داروهایتان داشته باشید. درمان ریزش مو با استفاده از طب گیاهی یکی از راه حل های مناسب از مجموعه دکتر علوی می باشد که برای تقویت مو و درمان ریزش مو های شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *